Výstava ke kampani „Otevřeno seniorům“ je i v Ostravě

Výstava ke kampani „Otevřeno seniorům“ je i v Ostravě
1. 10. 2012

U příležitosti Mezinárodního dne seniorů 1. října 2012 připravuje Diakonie ČCE rozsáhlou výstavní akci ve veřejném prostoru. Krajské a městské úřady, knihovny, školy, nemocnice a další veřejné prostory budou hostit jednu fázi veřejně prospěšné kampaně „Otevřeno Seniorům“. Její sdělení „Musí se nejprve ztratit, abychom si jich všimli?“ má za cíl upozornit na skutečnost, že česká média o seniorech informují převážně jen jako o obětech neštěstí či zločinu.

Cílem dlouhodobé kampaně Otevřeno seniorům je důsledná změna pohledu veřejnosti na seniory. Tato veřejně prospěšná, osvětová kampaň zdůrazňuje, že stáří a stárnutí má svoji kvalitu a cenu a upozorňuje na fakt, že senioři jsou ve společnosti přehlíženi a podhodnoceni. Snaží se vyvolat diskusi nad nejčastěji tradovanými omyly, stereotypy a předsudky, jež si naše společnost vůči fenoménu stáří udržuje.

 

Celý článek najdete na webu České televize.

Naši partneři 

 

               

 

 

 

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha