Paní Růžena Mrkvičková oslavila ve Dvoře Králové 106. narozeniny

Paní Růžena Mrkvičková oslavila ve Dvoře Králové 106. narozeniny
17. 2. 2012

Nejstarší ženou trutnovského okresu a jednou z nejstarších v republice je Růžena Mrkvičková, obyvatelka Diakonie Českobratrské církve evangelické ve Dvoře Králové.

Denik.cz | 17. 2. 2012

 

Ve společenské místnosti se včera s gratulacemi sešla většina obyvatel domova. Nechybělo šampaňské a také dort ze čtyř srdcí, složených do velkého čtyřlístku. „Někdy se cítím stará, ale když dnes vidím, jak jsou tu všichni spokojení, tak je to dobré,“ řekla mimo jiné žena, která i přes pokročilý věk působí velmi čile.

Narodila se v roce 1906 ve Dvoře Králové jako první ze tří sourozenců. Po svatbě odešla ve 30. letech za prací do Vamberka a do Liberce. Po smrti manžela se vrátila k sestrám do Dvora Králové. „Paní Mrkvičková přišla do Diakonie před deseti lety spolu se svými sestrami. Všechny tři spojovalo pevné pouto,“ prozradil ředitel Zdeněk Hojný.

 

 

Celý článek i s archivem fotografií k prohlédnutí zde.

Naši partneři 

 

               

 

 

 

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha